راهنمای خرید امن

راهنمای خرید امن (عدم خرید غیر حضوری)

امروزه با وجود فضای گسترده اینترنت کلاه برداری های گوناگونی انجام گرفته است که لازم است برای خرید و فروش هر نوع محصولی تا حد امکان به صورت حضوری خرید یا فروش خود را انجام دهید.

اطلاعیه مهم :

1.معاملاتی که پرداخت آن ها از طریق چک انجام می شود، لازم است حتماٌ در ساعات کاری بانک خرید و فروش خود را انجام دهید تا امکان استعلام و نقد کردن چک وجود داشته باشد.

2.از پرداخت کردن هرگونه وجهی قبل از هر گونه معامله خودداری کنید تا از وقوع هر نوع کلاهبرداری پیشگیری کنید.

3.اگر لازم است هرگونه وجهی پرداخت شود، نیاز نیست شما به دستگاه خودپرداز مراجعه کنید. با ارائه شماره حساب، شماره کارت و بدون حضور شما این امر صورت خواهد گرفت. مراقب باشید با کشاندن شما پای دستگاه خودپرداز به بهانه واریز وجه کالا و … شگرد همیشگی کلاهبرداران می باشد.

4.برخی خریداران با ارائه فیش های جعلی و نشان دادن عکس آن به فروشنده اقدام به کلاهبرداری می کنند.

عدم خرید غیر حضوری :

1. بهترین و مطمئن ترین روش برای انجام هرگونه معامله مراجعه به صورت حضوری است. تا از کیفیت کالا و صحت آن اطمینان پیدا کنید.

2.اگر خریدی را که می خواهید انجام دهید در شهر خودتان است، حتماٌ به صورت حضوری انجام دهید و اگر قرار است از شهر دیگری خرید خود را انجام دهید نکات زیر را انجام دهید تا معامله امن تری را داشته باشید.

*اگر در شهر محل زندگی فروشنده، آشنایی را دارید لازم است از طریق آن، معامله و ارسال کالای خود را انجام دهید که این روش مطمئن ترین راه برای معامله برای شهرهای دیگر است.

*اگر در غیر این صورت بود، می توانید معامله خود را از طریق اداره پست (cash on delivery) انجام دهید. در این روش پستچی کالا را به شما تحویل می دهد و شما بعد از بررسی و اطمینان از مطابقت آن با اطلاعاتی که فروشنده به شما داده می توانید مبلغ را به پستچی پرداخت کنید و یا در صورت عدم مطابقت کالا و خرابی کالا، می توانید کالا را تحویل نگیرید و توسط پستچی آن را مرجوع کنید.

*به جای اداره پست هم می توانید از طریق باربری های موجود در سطح شهر ارسال کالا را انجام دهید و پس از رسیدن کالا به دستتان می توانید پول را پرداخت کنید تا آن را به فروشنده برساند.

*عمده بازار هیچ منفعتی از معامله شما نخواهد برد و هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

وب سایت عمده بازار یک مرجع کامل برای پخش کنندگان، تولیدکنندگان و خریدارانی است که می خواهند کالای خود را از دست اول ها خریداری کنند و از هویت آگهی دهندگان آگاه نمی باشد.

مجموعه عمده بازار به شما خریداران و فروشندگان پیشنهاد می دهد قبل از رویت کالا و یا دریافت وجه هیچ گونه کالایی را خریداری و یا ارسال نکنید.

*لازم به ذکر است که توجه داشته باشید خرید خود را از ساکنین شهر خود به صورت حضوری انجام دهید.

تجربه نشان داده است خرید محصول به صورت حضوری از امن ترین روش های معامله است.

امن تر خرید کنید :

1.حتماٌ از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آن ها قبل از انجام معامله امکان پذیر باشد.

2.قبل از خرید حتماٌ کالا را مورد بررسی کامل قرار دهید.

3.تحت هیچ عنوان پیش از دریافت کالا هزینه ای را پرداخت نکنید.

4.ارائه اطلاعات حساب از سوی فروشنده نباید موجب اعتماد شما شود. احتمال دارد اطلاعات شخص دیگری را به شما بدهد.

5.در صورت امکان بعد از خرید، رسید کتبی معتبر (فاکتور) از فروشنده دریافت کنید.

6.لازم است از فروشنده تلفن ثابت دریافت کنید و با آن تلفن با ایشان صحبت کنید تا از واقعی بودن شماره ثابت اطمینان پیدا کنید.

7.تمام اطلاعات فروشنده را تا پایان معامله نزد خود نگه دارید و از صفحه آگهی اسکرین شات بگیرید و برای اطمینان بیشتر می توانید سایر آگهی های فروشنده را نیز مورد بررسی قرار دهید و از دیدن موضوعی غیر طبیعی از انجام معامله جلوگیری کنید.

8.از فروشنده اسکن شناسنامه یا کارت ملی را بخواهید که با صاحب حسابی که می خواهید پول را برای آن واریز کنید مطابقت داشته باشد. برای اطمینان بیشتر می توانید از شناسنامه و یا کارت ملی در کنار کالا عکس بگیرند و برای شما ارسال کنند.

بیشتر احتیاط کنید :

1.قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی و خارج از عرف به نظر می رسد.

2.فروشنده یا خریداری بی دلیل و به طرز مشکوکی اطلاعات حساب بانکی شما را می پرسند.

3.اگر می خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی شناسید را بپردازید، سعی کنید به صورت حضوری مراجعه کنید.

4.اگر قرار است کالای مارک (اصلی) را خریداری کنید، بهتر است در فروشگاه مربوطه ملاقات کنید تا از صحت آنچه اعلام شده، اطمینان پیدا کنید.

*به خاطر داشته باشید تا معاملات خود را نقدی انجام دهید و چک و سفته ممکن است نقد نشوند.

در مورد برخی کالاها لازم است فاکتور خرید را از فروشنده دریافت کنید.

*لازم به ذکر است که برخی معاملات از طریق چک های رمز دار انجام می شود، برای اینکه مظمئن باشید آن چک صحت دارد، حتما در شعب بانک این کار را انجام دهید.

X